مسئول بسیج جامعه پزشکی لرستان خبر داد؛

اعزام تیم پزشکی به مناطق عشایرنشین سپید دشت لرستان

مسئول بسیج جامعه پزشکی لرستان خبر داد: تيم‌ پزشکی بسيج جامعه پزشكي لرستان به منظور ارائه خدمات درمانی به مناطق محروم و سخت گذر عشایرنشین سپید دشت اعزام می‌شوند.
نسخه مناسب چاپ

 

نبی‌اله شمس بیرانوند، مسئول بسیج جامعه پزشکی لرستان در گفت‌وگو با خبرنگار سازمان بسیج جامعه پزشکی کشور درباره اعزام تیم به مناطق عشایرنشین سپید دشت گفت: این اعزام توسط بسیج جامعه پزشکی و با مساعدت ادراه امور عشایری، تیم پزشکی و دامپزشکی استان لرستان به مناطق محروم و سخت گذر عشایرنشین حاجی آباد، صفرآباد، دورک، ماهی پلکه و چل ریز از توابع شهرستان سپیددشت انجام می‌شود.‎

 

وی در ادامه افزود: این تیم شامل پزشک، ماما، پرستار، دارویار، دامپزشک، کارشناس مبارزه با بیماری‌ها همراه با وسایل و تجهیزات پزشکی مورد نیاز به مناطق عشایرنشین است و این اعضا تیم را به مدت یک روز برای ارائه خدمات بهتر به مردم این مناطق همراهی می‌کنند.

 

مسئول بسیج جامعه پزشکی لرستان با اشاره به اینکه خدماتی که در این اعزام ارائه می‌شود ‏شامل ویزیت و ارائه دارو به شکل رایگان به اهالی منطقه است، تصریح کرد: در این اعزام علاوه بر خدمات پزشکی خدمات دامپزشکی همچنین برنامه آموزش آشنایی با بیماری‌های مشترک بین انسان و حیوان ارائه می‌شود.

 

وی ادامه داد: حیوان گزیدگی، هاری، تب و مالت، سالک و راه‌های پیشگیری از آن به شکل چهره به چهره توسط کارشناسان مریوطه و توزیع کتابچه‌های آموزشی از دیگر برنامه‌ها است.

 

شمس بیرانوند، بر این موضوع تاکید کرد که اگر مراجعان که بنا به تشخیص پزشکان درمانگر نیاز به خدمات تخصصی‌تر در مراکز استان را داشته باشند با هماهنگی انجام شده به شکل رایگان خدمات مورد نظر را دریافت خواهند کرد.

 

انتهای پیام/

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.

top_block_quicktab