مدیریت بیمارستان سینا خبر داد:

افتتاح نخستین بیمارستان خصوصی استان سمنان/ ایجاد ۴۰۰ فرصت شغلی

مدیریت بیمارستان سینا سمنان گفت: با بهره برداری از بیمارستان سینا حدود ۴۰۰ فرصت شغلی ایجاد خواهد شد؛ همچنین با جلوگیری از مهاجرت بیمار، پزشکان متخصص را در سمنان ماندگار خواهد کرد.
نسخه مناسب چاپ

 

حمیدرضا همتی، مدیریت بیمارستان سینا سمنان در گفت‌وگو با خبرنگار سازمان بسیج جامعه پزشکی کشور از افتتاح نخستین بیمارستان خصوصی استان سمنان خبر داد و گفت: با بهره برداری از بیمارستان سینا حدود ۴۰۰ فرصت شغلی به شکل مستقیم و غیر مستقیم ایجاد خواهد شد.

 

همتی، با بیان اینکه کارهای اولیه این بیمارستان از سال ۸۷ با ۸ سهامدار شروع شد، افزود: پس از اخذ مجوزهای لازم مقدمات فراهم شد و سهامداران به ۶۰ نفر رسیدند.

 

وی ادامه داد: این پروژه ۱۳ اسفندماه ۸۸ کلنگ‌زنی شد؛ ساخت بیمارستان در ابتدا با زیربنایی بالغ بر ۵ هزار متر مربع و با ۳۲ تخت در نظر گرفته شد اما در سال ۹۰ به دلیل نیازهای منطقه تخت‌های این بیمارستان به ۶۴ تخت افزایش یافت.

 

برای ساخت و تجهیز بیمارستان سینا ۶۰ میلیارد تومان هزینه شده است

مدیریت بیمارستان سینا سمنان با اشاره به اینکه برای ساخت و تجهیز این بیمارستان ۶۰ میلیارد تومان هزینه شده است، گفت: در حال حاضر این بیمارستان ۱۰۰ سهامدار دارد و منابع مالی آن تماماً توسط بخش خصوصی تامین شده است.

 

وی در ادامه تصریح کرد: برای ساخت و تجهیز بیمارستان از بانک ملی تسهیلاتی گرفته شده است اما قسمت اعظم آن توسط سهامداران تامین شده است.

 

آغاز به کار بیمارستان سینا با ۶۴ تخت بیمار

همتی، با اشاره به اینکه در حال حاضر مجموعه بیمارستان تجهیز شده و آماده بهره برداری است، گفت: در حال حاضر ۶۴ تخت بهره برداری شده و مابقی تخت‌ها نیز در آینده و بر اساس سطح بندی خدمات به چرخه خدمات رسانی بیمارستان وارد خواهد شد.

 

وی ادامه داد: بیمارستان سینای سمنان در زمینی به مساحت ۵ هزار و ۴۳۱ مترمربع و با زیربنای ۹ هزار و ۴۰۰ متر مربع در شش طبقه به بهره‌برداری خواهد رسید.

 

این مقام مسئول با بیان اینکه تمامی بخش‌های بیمارستان آماده بهره برداری هستند و در آنها خدمات تخصصی و فوق تخصصی ارائه خواهد شد، متذکر شد: این بیمارستان شامل واحدهای پشتیبانی، فیزیوتراپی، اورژانس، آزمایشگاه، تصویر برداری، داروخانه، درمانگاه، بخش های ویژه،( ICU، CCU،NICU ) (۳۰ تخت)، زنان و زایمان (زایشگاه) آندوسکوپی، بخشهای بستری ( زنان، مردان، اطفال) و اتاق عمل است.

 

با راه اندازی بیمارستان سینا فرصت اشتغال زایی حدود ۴۰۰ نفر فراهم می‌شود

همتی، بر این موضوع تاکید کرد که با راه اندازی این بیمارستان فرصت اشتغال زایی حدود ۴۰۰ نفر به شکل مستقیم و غیرمستقیم فراهم می‌شود و حداقل ۳۰۰ نفر به شکل مستقیم در این بیمارستان مشغول به کار خواهند شد.

 

وی از جذب و به کارگیری ۱۵۰ پرسنل در این بیمارستان که بیشتر بومی هستند، خبر داد و گفت: در فاز اول کار گزینش و به کارگیری ۱۵۰ نفر اعم از پرستار، کارشناس اتاق عمل، کارشناس بیهوشی، سایر پرسنل درمانی، اداری، پشتیبانی و خدمات انجام شده است.

 

مدیریت بیمارستان سینا سمنان ضمن بیان اینکه این بیمارستان طبق تعرفه‌های مصوب کار خواهد کرد، اظهار کرد: بیمارستان سینا در حال عقد قرارداد با تمامی بیمه‌های پایه، بیمه‌های تکمیلی و صندوق‌های درمانی است و افراد زیر پوشش این بیمه‌ها می‌توانند از خدمات بیمارستان استفاده کنند.

 

وی به بیان این موضوع که رعایت تمامی نکات ایمنی در بیمارستان انجام گرفته است، پرداخت و تصریح کرد: بیمارستان سینا به منظور رعایت اصول زیست محیطی مجهز به دستگاه امحای زباله است و جهت دفع بهداشتی پساب بیمارستانی نیز به تصفیه خانه مجهز شده است.

 

به گفته مدیریت بیمارستان سینا سمنان، احداث این بیمارستان با مشارکت جمعی از پزشکان متخصص و فوق تخصص بومی با هدف رفاه حال عموم شهروندان و ارتقای سطح سلامت جامعه و جذب نیروهای متخصص راه اندازی شده است.

 

احداث این بیمارستان خصوصی پزشکان متخصص را در سمنان ماندگار می‌کند

وی ادامه داد: این بیمارستان می‌تواند سبب ماندگاری پزشکان متخصص شده و از مهاجرت مردم به شهرهای اطراف برای درمان جلوگیری کند.

 

همتی، یکی از اهداف اصلی سهامداران برای سرمایه گذاری در این بیمارستان را خدمت به مردم دانست و گفت: به این شکل با استفاده از پتانسیل‌های منطقه بخشی از اهداف حوزه سلامت تامین خواهد شد.

 

مدیرعامل شرکت پزشکان سینای سمنان از اضافه شدن ۲ بخش به این بیمارستان در سال‌های آینده خبر داد و خاطرنشان کرد: فضایی برای آنژیوگرافی و سی تی اسکن در این بیمارستان در نظر گرفته شده است که پس از اخذ مجوزهای لازم در آینده به بیمارستان ملحق می شود.

 

انتهای پیام/

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.