در اولین گردهمایی سالیانه بسیج جامعه پزشکی سازمان تامین اجتماعی بیان شد؛

هسته بسیج جامعه پزشکی در دوران دفاع مقدس شکل گرفت/ گسترش فرهنگ بسیج در جامعه پزشکی کشور

در اولین گردهمایی سالیانه بسیج جامعه پزشکی سازمان تامین اجتماعی که با حضور رئیس سازمان بسیج جامعه پزشکی کشور برگزار شد، گسترش فرهنگ بسیج در جامعه پزشکی کشور از اهداف این سازمان بیان شد.
نسخه مناسب چاپ

 

به گزارش خبرنگار سازمان بسیج جامعه پزشکی کشور، اولین گردهمایی سالیانه بسیج جامعه پزشکی سازمان تامین اجتماعی در مجتمع فرهنگی ورزشی تامین «نگین غرب» با حضور محمد رئیس‌زاده، رئیس سازمان بسیج جامعه پزشکی کشور، مسئولان کشوری و دو خانواده شهید مدافع حرم این سازمان برگزار شد.

 

در ابتدای این مراسم محمد تقی خسروانی مقدم، مسئول کانون ویژه بسیج جامعه پزشکی در سازمان تأمین اجتماعی ضمن بیان خیرمقدم به حضار بسیجی، ایثارگر، مسئولان ستادی و غیر ستادی همچنین مسولان کشوری و لشکری مطالبی را بیان کرد و گفت: اگر بخواهیم اهمیت بسیج را مرور کنیم در این باره باید فصل‌الخطاب مقام ولایت باشد.

 

هسته بسیج جامعه پزشکی در دوران دفاع مقدس رقم خورد

وی بر این موضوع تاکید کرد که شروع و هسته بسیج جامعه پزشکی با حضورمخلصانه پزشکان، پیراپزشکان و پرستاران بسیجی در دوران دفاع مقدس رقم خورد که نهایتا با تشکیل بسیج جامعه پزشکی در سال ۱۳۷۴ فعالیت‌های نخستین شورای بسیج جامعه پزشکی شروع شد.

 

گسترش فرهنگ بسیج در جامعه پزشکی از اهداف سازمان بسیج جامعه پزشکی است

خسروانی مقدم، با اشاره به اینکه اهداف بسیج جامعه پزشکی به شکل خلاصه شامل سه محور فعالیت‌های درمانی، فرهنگی و دفاعی است، تصریح کرد: گسترش و اشاعه تفکر دینی ایثار، شهادت، فرهنگ مقدس و معنوی بسیج در جامعه پزشکی کشور از اهداف سازمان بسیج جامعه پزشکی است.

 

این مقام مسئول ادامه داد: تلاش برای گسترش و ارتقاء اخلاق پزشکی همچنین ارائه الگوهای عملی و علمی در جامعه پزشکی؛ مشارکت فعال در اقدامات عام المنفعه و بحران‌ها مانند جنگ‌ها، حوادث غیرمترقبه، بلایای طبیعی و رزمایش‌ها؛ ارائه خدمات بهداشتی درمانی برون مرزی؛ تدوین و بهره برداری از تجربیات جامعه پزشکی که حضور مستمر و تجربیات زیادی در طول دفاع مقدس داشته اند؛ مشارکت در رشد و ارتقاء توان تخصصی در جامعه پزشکی کشور؛ برنامه ریزی در جهت آموزش طب رزمی برای عموم مردم در جهت کمک به امر پژوهش در طب رزمی از دیگر اهداف است.

 

در ادامه برنامه حجت السلام یحیی صالح‌نیا، نماینده ولی فقیه کن به بیان سخنانی پرداخت و گفت: دو نعمت سلامت و امنیت بسیار ضروری است و اگر این دو نعمت نباشد باقی نعمت‌ها نیز فایده‌ای نخواهد داشت که شما در ایجاد این دو نعمت دخیل هستید.

 

وی با اشاره به اینکه فقط جامعه سالم تن به حاکمیت سالم می‌دهد، بیان کرد: جامعه ناسالم تن به حاکمیت سالم نمی‌دهد یعنی اگر ۱۱ جد بزرگوار حضرت ولی عصر(عج) شهید شدند و سپس ایشان به پرده غیبت رفتند، به این دلیل بود که جامعه آماده حاکمیت سالم نبوده است.

 

بشریت هنوز برای پذیرش حاکمیت سالم آماده نیست

وی به این موضوع که بشریت هنوز برای پذیرش حاکمیت سالم آماده نیست و فضای موجود با آمادگی جامعه ناهمخوانی دارد، پرداخت و گفت: در ۱۷ خرداد عده‌ای حیوان صفت با سلاح‌هایی که مشرکان و کفار در اختیار آنان گذاشتند به مجلس ورود پیدا کردند؛ هدف آنان این بود که از سوریه و عراق تروریست‌ها را به سمت ایران سرازیر کنند همچنین حرم امام راحل را منفجر کنند و نمایندگان مجلس را بکشند، اما وقتی نتوانستند به جان مردم عادی افتادند.

 

عضو هیئت علمی دانشگاه پلیس در ادامه افزود: در همان زمان ابرقدرت دنیا اعلام می‌کند که مردم ایران تاوان حمایت خود از تروریست را پرداخت می‌کنند!

 

مدیریت در عصر غیبت به فقیه سپرده شده است

وی به پاسخ این پرسش مبنی بر اینکه چگونه می‌توان جامعه امن را ایجاد کرد، پرداخت و بیان کرد: در چنین جهانی مسئولیت ما بسیار سنگین است؛ اولین نکته این است که مدیریت در عصر غیبت به فقیه سپرده شده است و این موضوع به معنای این است که برای اجتماع باید برنامه داشته باشیم همچنین جنس مدیریت باید از جنس تولی باشد که ما ولی فقیه داریم.

 

همه ما موظف هستیم تا جامعه را به سمت آرمان و مطلوب نهایی هدایت کنیم

صالح نیا، بر این موضوع تاکید کرد که در مدیریت دینی همه متولی هستند و سیستم به شکل سیستم انجام ماموریت یا اینکه این کارها در اختیار من نیست، مسئولیت من نیست، اداره نمی‌شود؛ این سخنان در سیستم مدیریت کشور اسلامی مطرح نیست چراکه همه ما موظف هستیم تا جامعه را به سمت آرمان و مطلوب نهایی هدایت کنیم و همه ما نیز مسئولیت یکسان داریم.

 

امام جمعه کن ادامه داد: اینکه مقام معظم رهبری از لفظ «آتش به اختیار» استفاده می‌کنند یعنی "کلهم راع و کلهم مسئول و اینگونه نیست که یک عده فعالیت کنند و عده دیگر فقط نظاره‌گر باشند.

 

وی با بیان اینکه مدیران دینی فهم دینی دارند، بر ضرورت برگزاری دوره‌های مهارت افزایی در حوزه مدیریت در سازمان تامین اجتماعی تاکید کرد.

 

عضو هیئت علمی دانشگاه پلیس با اشاره به اینکه در نظام دینی جوانگرایی وجود دارد، خاطرنشان کرد: اصحاب امام مهدی همه جوانند و پیران در آن حکومت کمتر هستند؛ در همه نقاط جوانان مدیریت می‌کنند و پیرها مشاوره می‌دهند اما در کشور ما برعکس است.

 

نماینده ولی فقیه کن به نقش نفوذی‌ها در ترورها اشاره کرد و گفت: اینگونه نیست که همیشه انفجار از بیرون باشد درحالی که ما نفوذی زیاد داشته‌ایم؛ برخی نفوذی‌ها باعث انفجار مجلس در ۷ تیر دهه ۶۰ شدند؛ پس در واقع همیشه داعش در کار نیست؛ بسیاری موی سپید کردند تا امنیت برقرار شود.

 

در ادامه برنامه گروه تواشیح و موسیقی سنتی به اجرای برنامه پرداختند و از خانواده شهید فیروز حمیدی‌زاده و خانواده شهید سید محمد جواد حسن زاده به عنوان دو خانواده شهید مدافع حرم سازمان تامین اجتماعی تقدیر شد.

انتهای پیام/

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.

top_block_quicktab