عضو بسیج جامعه پزشکی کشور خبر داد:

فتح «قله آیلندپیک» در منطقه اورست توسط اعضای بسیج جامعه پزشکی کشور

عضو بسیج جامعه پزشکی کشور گفت: در طول سفر ۲۳ روزه به کشور نپال، تیم چهار نفره ما قله آیلندپیک به ارتفاع ۶۱۶۸ متر در منطقه اورست را فتح کرد که هر چهار نفر نیز بر روی قله ایستادیم.
نسخه مناسب چاپ

حسن امینی آذر، مدیر سابق تربیت بدنی سازمان بسیج جامعه پزشکی کشور در گفت‌وگو با خبرنگار این سازمان درباره صعود به قله آیلندپیک در کشور نپال گفت: این سفر حدود یک سال و نیم پیش با تمرینات هفتگی بر روی قله سبلان دماوند و الم کوه در کشور آغاز شد و با انجام تمرینات فشرده‌ای که این تیم ۴ نفره با یکدیگر بر روی قلل دیگر ایران داشتند در تاریخ ۲۹ اسفند ۹۵ تیم کوهنوردی ما به کاتماندو در کشور نپال اعزام شد.

وی ادامه داد: این برنامه ۲۳ روز طول کشید و از موقعی که وارد منطقه اورست شدیم تا رسیدن به بیس کمپ آیلند پیک ۹ روز زمان برد و صعود ما نیز از منطقه تا قله به مدت یک روز از ساعت یک صبح آغاز، و تا ساعت ۱۴ ادامه داشت.

مدیر سابق تربیت بدنی سازمان بسیج جامعه پزشکی کشور با اشاره به اینکه به این شکل تیم ما قله آیلندپیک به ارتفاع ۶۱۶۸ در منطقه اورست را فتح کرد و هر چهار نفر بر روی قله ایستادیم، بیان کرد: پس از صعود شب را در بیس کمپ گذراندیم در طول مسیر بازگشت از بیس کمپ اورست در ارتفاع ۵۶۰۰ متر بازدید کردیم.

وی در ادامه افزود: پس از دیدن منطقه اورست که قله ۸ هزار متری در آن قرار دارد به سمت کاتماندو بازگشتیم و برنامه سفر ما روز یکشنبه ۲۰ فروردین ساعت ۱۵ در فرودگاه امام خمینی(ره) به اتمام رسید.

امینی آذر، به معرفی اعضای تیم اعزامی به قله آیلندپیک پرداخت و گفت: بنده به همراه مصطفی احمدی، مسئول سی سی یو دانشگاه بقیه الله(عج) به عنوان اعضای بسیج جامعه پزشکی در این صعود حضور داشتیم؛ همچنین اسماعیل اسماعیل زاده و خانم اسماء ماپاراز مربیان و اعضای گروه کوهنوردی سها با ما همراه بودند.

وی درباره برنامه‌های فتح سایر قلل اعضای بسیج جامعه پزشکی کشور در آینده خاطرنشان کرد: پس از استراحت، برنامه‌ای داریم که البته نیازمند حمایت مالی است، به این دلیل که برخی از برنامه‌ها را شخصاً متقبل شدیم و حدود ۱۳ میلیون تومان برای این صعود هزینه کردیم؛ در آینده به دنبال فتح قلعه مجاور قله آیلندپیک هستیم.

مدیر سابق تربیت بدنی سازمان بسیج جامعه پزشکی کشور با اشاره به اینکه فتح قله آیلندپیک دومین صعود بین‌المللی بنده به عنوان سرپرست و مربی بوده است، تصریح کرد: در گذشته ۱۵ نفر از دانشجویان بسیج دانشجویی کشور و گروه سها را به قله ۷۵۴۶ متری موتساواتا در استان سینجیان چین برای صعود همراهی کردم که به دنبال پایه ریزی صعود سوم در آینده هستیم.

انتهای پیام/

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.

top_block_quicktab