در مراسم «جهادگران عرصه سلامت» بیان شد؛

نیروهای درمانی امروز مانند نیروهای درمانی دفاع مقدس حماسه آفرین هستند/ بسیج سنگ بنای جهاد و دفاع در تمام زمینه‌ها است

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: امروزه نیروهای کادر درمان و بهداشت با اعزام بیش از ۱۵۰ تیم پزشکی همانند گذشته به مردم مناطق محروم و نیازمند کمک کرده و حماسه‌ای دیگر را رقم زدند.
نسخه مناسب چاپ

 

به گزارش خبرنگار سازمان بسیج جامعه پزشکی کشور، مراسم روز بسیج جامعه پزشکی و تجلیل از جهادگران عرصه سلامت استان کردستان در تالار دانشجو دانشکده پرستاری و مامایی دانشگاه علوم پزشکی کردستان برگزار شد.

 

در این مراسم که با حضور مسئولان دانشگاه علوم پزشکی کردستان، مسئولان استانی و شهرستانی سازمان بسیج جامعه پزشکی استان کردستان برگزار شد، سیامک واحدی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان ضمن اشاره به تاریخچه بنیان گذاری سازمان بسیج توسط حضرت امام راحل (ره)، گفت: این سازمان به عنوان یادگار حضرت امام خمینی(ره) یکی از نیروهای پنجگانه سپاه و چکیده تفکری است که سنگ بنای جهادی و دفاع در تمام زمینه‌ها است.

 

وی در ادامه افزود: بسیج یک نهاد اجتماعی است که در سه بعد اصلی مقابله با استکبار، قیام در مقابل انحرافات و تحمل، صبر و فعالیت‌های علمی و عملی به ایفای نقش در جامعه می‌پردازد.

 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان بسیج را مدرسه عشق دانست و اظهار کرد: میوه بسیج به عنوان یک شجره طیبه، قرب به درگاه خداوند بوده و امید است تمامی خدمات پزشکی، سایر اقدامات و فعالیت‌های تلاشگران عرصه سلامت نزد خداوند متعال عبادت محسوب شود.

 

در ادامه این مراسم عبدالحسین یوسفی، مشاور عالی فرمانده سپاه بیت‌المقدس استان کردستان نیز با یادآوری خاطرات دوران هشت سال دفاع مقدس و رشادت‌های امدادگران حوزه بهداشت و درمان، گفت: پزشکان، پرستاران و نیروهای امدادگر حوزه سلامت در دوران جنگ در بیمارستانها و خط مقدم همه خطرها را به جان خریده و با درمان مجروحان، رزمندگان، حفاظت از تجهیزات و امکانات تخصصی و فنی مراکز درمانی از کشور عزیزمان دفاع کردند.

 

نیروهای درمانی امروز مانند نیروهای درمانی دوران دفاع مقدس حماسه آفرین هستند

یوسفی ادامه داد: امروزه نیز نیروهای کادر درمان و بهداشت با اعزام بیش از ۱۵۰ تیم پزشکی همانند گذشته به مردم مناطق محروم و نیازمند کمک کرده و حماسه‌ای دیگر را رقم زدند.

 

قاسم کاوه، جانشین سازمان بسیج جامعه پزشکی استان کردستان نیز در این مراسم ضمن خیر مقدم و قدردانی از حضور جهادگران عرصه سلامت استان، بیان کرد: این مراسم جهت تجلیل از تمامی کسانی است که با تلاش‌های بی‌دریغ خود در طول سال جاری در جهت رفع محرومیت استان قدم‌های بزرگی برداشتند.

 

گفتنی است اجرای کلیپ، اهدای لوح و جوایز به ۲۰ نفر از تلاشگران عرصه سلامت از برنامه‌های پایان بخش این مراسم بود.

 

انتهای پیام/

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.

top_block_quicktab