در مراسم «جهادگران عرصه سلامت» انجام شد؛

تجلیل از ۲۰ نفر فعالان بسیجی حوزه سلامت استان کردستان/نیروهای درمان امروز مانند نیروهای درمان دوران دفاع مقدس حماسه آفرین هستند

در مراسم روز بسیج جامعه پزشکی و تجلیل از «جهادگران عرصه سلامت» استان کردستان، از ۲۰ نفر از فعالان بسیجی حوزه سلامت تجلیل شد.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش خبرنگار سازمان بسیج جامعه پزشکی کشور مراسم روز بسیج جامعه پزشکی و تجلیل از جهادگران عرصه سلامت استان کردستان ۲۴ اسفند در تالار دانشجو دانشکده پرستاری و مامایی دانشگاه علوم پزشکی کردستان برگزار شد.

 

بسیج سنگ بنای جهادی و دفاع در تمام زمینه‌ها است در این مراسم که با حضور مسئولان دانشگاه علوم پزشکی کردستان، مسئولان استانی و شهرستانی سازمان بسیج جامعه پزشکی استان کردستان برگزار شد، سیامک واحدی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان ضمن اشاره به تاریخچه بنیان گذاری سازمان بسیج توسط حضرت امام راحل (ره)، گفت: این سازمان به عنوان یادگار حضرت امام خمینی(ره) یکی از نیروهای پنجگانه سپاه و چکیده تفکری است که سنگ بنای جهادی و دفاع در تمام زمینه‌ها است.

 

وی در ادامه افزود: بسیج یک نهاد اجتماعی است که در سه بعد اصلی مقابله با استکبار، قیام در مقابل انحرافات و تحمل، صبر و فعالیت‌های علمی و عملی به ایفای نقش در جامعه می‌پردازد.

 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان بسیج را مدرسه عشق دانست و اظهار کرد: میوه بسیج به عنوان یک شجره طیبه، قرب به درگاه خداوند بوده و امید است تمامی خدمات پزشکی، سایر اقدامات و فعالیت‌های تلاشگران عرصه سلامت نزد خداوند متعال عبادت محسوب شود.

 

در ادامه این مراسم عبدالحسین یوسفی، مشاور عالی فرمانده سپاه بیت‌المقدس استان کردستان نیز با یادآوری خاطرات دوران هشت سال دفاع مقدس و رشادت‌های امدادگران حوزه بهداشت و درمان، گفت: پزشکان، پرستاران و نیروهای امدادگر حوزه سلامت در دوران جنگ در بیمارستانها و خط مقدم همه خطرها را به جان خریده و با درمان مجروحان، رزمندگان، حفاظت از تجهیزات و امکانات تخصصی و فنی مراکز درمانی از کشور عزیزمان دفاع کردند.

 

نیروهای درمان امروز مانند نیروهای درمان دوران دفاع مقدس حماسه آفرین هستند

 

یوسفی ادامه داد: امروز نیز نیروهای کادر درمان و بهداشت با اعزام بیش از ۱۵۰ تیم پزشکی همانند گذشته به مردم مناطق محروم و نیازمند کمک کرده و حماسه‌ای دیگر را رقم زدند.

 

قاسم کاوه، جانشین سازمان بسیج جامعه پزشکی استان کردستان نیز در این مراسم ضمن خیر مقدم و قدردانی از حضور جهادگران عرصه سلامت استان، بیان کرد: این مراسم جهت تجلیل از تمامی کسانی است که با تلاش‌های بی‌دریغ خود در طول سال جاری در جهت رفع محرومیت استان قدم‌های بزرگی برداشتند.

 

حضور ۵۰۰ نفر از اعضای بسیج جامعه پزشکی در بیمارستانهای صحرائی

 

کاوه، با اشاره به اقدامات و خدمات انجام شده، خاطرنشان کرد: در سال ۹۵ قریب به ۵۰۰ نفر از پزشکان و پیراپزشکان و سایر کارکنان حوزه سلامت با دایر کردن پنج بیمارستان صحرائی و چهار بیمارستان تک تخصصی به بیش از ۱۲ هزار نفر از مردم مناطق محروم ارائه خدمات کردند.

 

گفتنی است اجرای کلیپ، اهدای لوح و جوایز به ۲۰ نفر از تلاشگران عرصه سلامت از برنامه‌های پایان بخش این مراسم بود.

 

انتهای پیام/

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.

top_block_quicktab