در حال برگزاری است؛

دوره آموزشی امر به معروف و نهی از منکر با حضور اعضای بسیج جامعه پزشکی سراسر کشور در قم

مسئول محتوای مرکز فعال معنوی استان قم گفت: دوره آموزشی امر به معروف و نهی از منکر برای بسیاری از مسئولان در رده‌های مختلف سپاه برگزار می‌شود که اعضای بسیج جامعه پزشکی نیز جزئی از افراد حاضر در آن هستند.
نسخه مناسب چاپ

 

مجتبی مهدوی مهر، مسئول محتوای مرکز فعال معنوی استان قم در گفت‌وگو با خبرنگار سازمان بسیج جامعه پزشکی کشور درباره برگزاری دوره آموزشی امر به معروف و نهی از منکر در استان قم گفت: با توجه به پندهای متمادی مقام معظم رهبری و تاکید ایشان که به مسئله امر به معروف و نهی از منکر دارند، بنابراین بسیاری از مشکلاتی که در کشور داریم به وسیله امر به معروف و نهی از منکر قابل رفع است.

 

وی ادامه داد: متاسفانه بعضاً افراد مذهبی نیز از فرمایشات رهبری برداشت صحیحی را ندارند و کمتر پیگیر این موضوع هستند حتی باید گفت در این باره دچار غفلت و کوتاهی هستند.

 

مهدوی مهر، با اشاره به اینکه تعبیر مقام معظم رهبری از امر به معروف و نهی از منکر واجب فراموش شده است، بیان کرد: اقداماتی را در سالیان گذشته به شکل آزمون و خطا در حوزه امر به معروف و نهی از منکر در بسیج و سپاه انجام دادیم که کمتر منسجم بود اما امسال از مدتها قبل یک گروه کارشناسی جمع شدند که آیات، روایات و بیانات امام راحل و مقام معظم رهبری را مورد تحلیل و بررسی قرار دادند.

 

وی در ادامه افزود: بسیاری از متخصصان حوزه مسئولیت را برعهده گرفتند و نتیجه این تحقیقات کتابی به نام «راه نجات» شد که از دل آن جزوه‌ای حدود ۱۰۰ صفحه به برادران مشغول در سپاه داده شد تا آن را مطالعه کنند و به این شکل با اهمیت، ضرورت، روشها و شرایط امر به معروف و نهی از منکر به شکل تخصصی و مبنایی آشنا شوند تا آن را به بدنه اجتماع و بسیج انتقال دهند.

 

مسئول محتوای مرکز فعال معنوی استان قم درباره برپایی دوره امر به معروف و نهی از منکر در قم گفت: این دوره برای بسیاری از مسئولان در رده‌های مختلف سپاه برگزار می‌شود که اعضای بسیج جامعه پزشکی نیز جزئی از افراد حاضر در دوره هستند.

 

وی ادامه داد: این دوره از شنبه هفته جاری آغاز شده و تا چهارشنبه ظهر ادامه دارد و شخصیت‌های متعددی در این برنامه حضور دارند که از جمله سخنرانان برنامه حضرت آیت الله حائری شیرازی، حجت الاسلام ماندگاری، آیت الله احمد خاتمی هستند.

 

مهدوی مهر، با اشاره به اینکه بعضا کلاس‌ها به شکل استاد محوری و کارگاهی برگزار می‌شود، خاطرنشان کرد: اعضای کلاس به پنج کارگاه ۱۵ تا ۲۰ نفره تقسیم می‌شوند و به شکل چهره به چهره هر کدام با استاد خاص به بحث و تبادل نظر می‌پردازند، وضعیت سازی می‌کنند و به ارائه پیشنهاد برای رفع منکر می‌پردازند.

انتهای پیام/

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.

top_block_quicktab