در چهارمین یادواره شهدای بسیج جامعه پزشکی تهران بزرگ مطرح شد:

تقدیر از ۱۴ خانواده شهدای جامعه پزشکی تهران/ شهدای مدافع حرم رویش‌های پس از شهدای دفاع مقدس هستند

در چهارمین یادواره شهدای بسیج جامعه پزشکی تهران بزرگ از ۱۴ خانواده شهدای بسیج جامعه پزشکی تقدیر و از چهارمین جلد کتاب سیپدجامگان رونمایی شد.
نسخه مناسب چاپ

 

به گزارش خبرنگار سازمان بسیج جامعه پزشکی کشور، همایش «چهارمین یادواره شهدای بسیج جامعه پزشکی تهران بزرگ» امروز با حضور خانواده شهدا، جمعی از اساتید و شخصیتهای کشوری در سالن همایش دانشگاه علوم پزشکی تهران برگزار شد.

 

ایجاد بانک اطلاعاتی ۲۰۰ شهید جامعه پزشکی تهران

در این همایش دکتر نظام الدین طباطبایی، مسئول بسیج جامعه پزشکی تهران بزرگ ضمن قدردانی از حضور خانواده شهدا و اینکه خانواده شهدا در این جامعه می‌درخشند، گفت: ما بانک اطلاعات ۲۰۰ نفر از شهدای جامعه پزشکی تهران را ایجاد و چهار جلد و چندین کلیپ را تهیه کردیم.

 

وی با بیان اینکه در بحث شهدای جامعه پزشکی عقب افتادگی داریم، ابراز کرد: به برکت خون شهدا، کشور در جزیره امن قرار گرفته است در حالی که کشورهای بزرگ درگیر مشکلات بزرگی هستند.

 

مسئول بسیج جامعه پزشکی تهران بزرگ ادامه داد: برای این همایش ما چهار شهید از دانشگاه تهران، چهار شهید از دانشگاه ایران، سه شهید از دانشگاه بهزیستی و توان بخشی، یک شهید از دانشگاه بقیه الله (عج) و یک شهید از بهداشت و درمان ارتش جمهوری اسلامی ایران و بعثت انتخاب کردیم.

 

طباطبایی، تصریح کرد: تلاش می‌کنیم تا یادواره شهدای تهران را ادامه دهیم و در این باره سایتی را نیز طراحی کردیم که در حال تکمیل شدن است.

 

در ادامه همایش کلیپی از زندگی ۱۴ شهید جامعه پزشکی تهران بزرگ به شکل کوتاه پخش شد.

 

در بخش دیگر این یادواره حجت الاسلام دکتر عیسی زاده، مسئول نهاد رهبری دانشگاه علوم پزشکی تهران طی سخنانی با اشاره به اینکه با نگاه به زندگی شهدا انسان احساس حقارت می‌کند، گفت: اگر به آیات قرآن نگاه کنیم بالاترین تعابیر را خداوند درباره شهدا به کاربرده است و یکی از شاخص‌هایی که از آن یاد می‌شود شاخص حیات است.

 

وی ادامه داد: حیات شهدا است که به جامعه ما امنیت داده است که البته فقط امنیت جانی نیست و اگر شهدا حذف شوند باید شاهد هجمه غیر اخلاقی دشمنان باشیم.

 

شهدای مدافع حرم رویش‌های پس از شهدای دفاع مقدس هستند

مسئول نهاد رهبری دانشگاه علوم پزشکی تهران با اشاره به اینکه جوانانی که امروز پشت سر شهدا حرکت می‌کنند کم نیستند، خاطرنشان کرد: رویشهای جوانان انقلاب پس از شهدا زیاد است و شهدای مدافع حرم از این نوع جوانان محسوب می‌شوند.

 

 

وی با اشاره به اینکه تا زمانی که یاد، خاطره و شاخص شهدا در جامعه وجود داشته باشد جامعه از انحرافات مصون است، تاکید کرد: یاد شهدا است که جوانان ما را در دانشگاه تربیت می‌کند.

 

در ادامه همایش همسر شهیده پروین ناصحی چند کلامی را درباره همسرش بیان کرد و گفت: وی اولین زن جراح عمومی در ایران بود که کار خود را در حرم حضرت معصوم(س) آغاز کرد

 

دزفولی، ادامه داد: در زمان جنگ برای درمان مجروحان سختی زیادی وجود داشت که برخی از پزشکان مرد از عمل برخی از این مجروحان ابا داشتند اما شهیده ناصحی مجرومان را درمان می‌کرد و آنان زنده می‌ماندند.

 

وی با اشاره به اینکه شهیده ناصحی اولین شهید جراحی عروق کشور است، ابراز کرد: وی به حدی درگیر حراحی‌های مختلف بود که ما راجع به مکان خاکسپاری و مرگش فکر نکرده بودیم اما به دلیل عشقی که به حضرت معصومه (س) داشت در کنار این حضرت آرام گرفت.

 

در ادامه حجت الاسلام گواهی، مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه محمد رسول ضمن گرامی داشت شهدای دفاع مقدس، شهدای ترور، شهدای مدافع حرم و شهدای آتش نشان پلاسکو، بیان کرد: شهدا با کوله باری از خود گذشتگی رفتند و ما امروز باید راه آنان را ادامه دهیم.

 

شهادت طلبی‌ها باعث شد که اکنون در اوج قدرت هستیم

وی ادامه داد: شهدا به کمال مطلق رسیدند و اگر شهدا نبودند کشور ما بدترین کشور می‌شد به این دلیل که یمن، سوریه و عراق برای غرب مهم نبود بلکه مقصود ایران است که به واسطه شهادت طلبی‌ها اکنون در اوج قدرت هستیم.

 

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه محمد رسول ضمن بیان اینکه دفاع مقدس هزاران دانشگاه با رشته‌های مختلف به وجود آورده بود، گفت: درس ایثار، از خود گذشتگی، وفا، کمک به دیگران، درس شجاعت، درس نوآوری‌ها و اختراعات از این جمله بود.

 

گواهی، درباره ویژگی شهدای دفاع مقدس خاطرنشان کرد: شهدا به معنای واقعی اسلام را پذیرفتند، مرزبندی پررنگ با دشمنان داشتند، بصیرت دینی و سیاسی شهدا زیاد بود، تقوای فردی و جمعی همچنین رعایت حلال و حرام از جمله ویژگی آنان بود.

 

وی در ادامه افزود: شهدا در اطاعت پذیری از ولی زمان خود کوتاه نمی‌آمدند، پایبندی به امام راحل داشتند و دفاع مومنانه از ولی زمان خود می‌کردند.

 

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه محمد رسول تصریح کرد: اگر با وجدان بیدار بیان کنیم کشور ما در حوزه پزشکی در خاورمیانه بی‌بدیل است به این دلیل که پیش از انقلاب پزشکان هندی و بنگلادشی در کشور ما کار می‌کردند.

 

پیام یادواره شهدا این است که مسئولان قدر مردم را بدانند

وی با تاکید بر اینکه امروز مسئولیت ما در مقابل شهدا سنگین است، اظهار کرد: در حوزه دین، فرهنگ و زندگی دشمنان تلاش می‌کنند ما را از این حوزه‌ها جدا کنند اما ما باید اطاعت پذیریری و همدلی داشته باشیم و در واقع پیام یادواره امروز باید این باشد که مسئولان ما قدر مردم را می‌دانند.

 

 

در پایان مراسم نیز با حضور جمعی از مهمانان ویژه این یادواره از کتاب سپیدجامگان در چهار جلد رونمایی شد که این کتاب به زندگی ۹۵ شهید جامعه پزشکی تهران پرداخته است همچنین از ۱۴ خانواده شهید جامعه پزشکی نیز تقدیر به عمل آمد.

 

انتهای پیام/

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.

top_block_quicktab