به همت سازمان بسیج جامعه پزشکی استان بوشهر

کارگاه توانمندسازی حلقه های صالحین برگزار شد+ تصاویر

کارگاه یک روزه توانمند سازی مربیان و سرگروه های حلقه های صالحین کانون های بسیج جامعه پزشکی شهرستان های استان بوشهر برگزار شد.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش روابط عمومی بسیج جامعه پزشکی استان بوشهر، کارگاه یک روزه توانمند سازی مربیان و سرگروه های حلقه های صالحین کانون های بسیج جامعه پزشکی شهرستان های استان بوشهر برگزار شد.

در این کارگاه مدرسان با شرکت کنندگان مطرح کردند و به تبادل نظر پرداختند.

در این کارگاه مرادعلی فولادند رئیس سازمان بسیج جامعه پزشکی استان بوشهر اظهار کرد: اعضای حلقه های صالحین می توانند علاوه بر بحث و بررسی آموزه های دینی در نشست های خود موضوعاتی مانند سبک زندگی ایرانی،اسلامی،سلامت و پیشگیری از بیماری ها را در دستور کار خود قرار دهند.

وی افزود: سلامت، تامین و حفاظت از آن در کشور حوزه پر هزینه ای است که عمده محورهای هزینه ای آن را دارو، تجهیزات پزشکی و خدمات تخصصی بیمارستانی در بر می گیرند و لذا پرداختن به موضوعاتی همچون اصلاح سبک زندگی بخصوص تغذیه سالم می تواند با کاهش بار بیماری ها کمک شایانی به تحقق اقتصاد مقاومتی نماید.

فولادوند ابراز کرد: تبلیغ و ترغیب مردم به کالای ایرانی نیز یکی دیگر از محورهایی است که می تواند تحقق اقتصاد مقاومتی را میسر سازد.

رئیس بسیج جامعه پزشکی تصریح کرد: بسیج جامعه پزشکی در سال ۱۳۹۶ راهبرد اصلی را بر فرهنگ سازی و آموزش در عرصه های مختلف نیاز کشور و با عنایت به اولویت های محلی و منطقه ای قرار خواهد داد.

در ادامه حمید خرمدل جانشین فرمانده سپاه امام صادق(ع) استان بوشهر در جمع سرگروه های صالحین بسیج جامعه پزشکی به تبیین اهداف حلقه های صالحین پرداخت و گفت: شجره طبیه صالحین با سه هدف کادر سازی برای نظام و انقلاب اسلامی، صدور انقلاب اسلامی و زمینه سازی برای ظهور فعالیت می کند.

وی افزود: در سال آینده همه فعالیت بسیجیان باید به صورت محوری در مساجد تعریف شود.

جانشین فرمانده سپاه امام صادق(ع) به تعامل سازنده با دانشگاه علوم پزشکی بوشهر اشاره کرد و ابراز داشت: آمادگی داریم هر ماموریتی را که دانشگاه علوم پزشکی در راستای خدمت به مردم از ما بخواهد، نهایت همکاری را انجام دهیم.

خرمدل عنوان کرد: مهمترین کار بسیج در حوزه سلامت برپایی بیمارستان های صحرایی است که به واسطه آن ارتباط نزدیک مسئولان و پزشکان با بدنه محروم جامعه احساس می شود که مایه خرسندی مردم مناطق محروم است.

جانشین فرمانده سپاه امام صادق(ع) استان بوشهر تصریح کرد: ارائه خدمات درمانی رایگان در روستاهای محروم، لجن پراکنی های معاندین نظام را برای از بین بردن انقلاب اسلامی خنثی می کند.

در ادامه حجت الاسلام عباس دشتی، مسئول نمایندگی نهاد رهبری در دانشگاه علوم پزشکی بوشهر اظهار کرد: هدف از برگزاری دوره های حلقه های صالحین ایجاد توانمندی های اولیه و ارتقاء دانش در حوزه های معرفتی و بصیرتی در اقشار مختلف جامعه است.

وی با بیان اینکه بسیج و حلقه های صالحین تاثیر بسزایی در عرصه فرهنگی دارند، گفت: به طور یقین حضور فعال حلقه های صالحین در جامعه، ضامن حفظ نظام اسلامی است.

دشتی ابراز کرد: سازماندهی بسیجیان در حلقه های صالحین باعث شور و نشاط، مطالعه، هم اندیشی و حل مشکلات فرهنگی اجتماعی می شود که خود مقدمه ای برای کارهای تاثیر گذار و بزرگ بسیج در جهاد فرهنگی است.

مسئول نمایندگی نهاد رهبری در دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با اشاره به اینکه باید برای کیفی سازی این حلقه ها تلاش های بیشتری صورت گیرد، گفت: یکی از مهمترین اثرات حلقه های صالحین بصیرت افزایی به مردم جامعه است.

تصاویر بیشتر در http://bsjbu.ir//?module=news&news_id=۴۴

انتهای خبر/

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.

top_block_quicktab