جانشین مسئول بسیج جامعه پزشکی تهران بزرگ خبر داد:

برپایی درمانگاه تک تخصصی چشم شهدای مدافع حرم در منطقه ۱۷ تهران

جانشین مسئول بسیج جامعه پزشکی تهران بزرگ گفت: درمانگاه تک تخصصی چشم شهدای مدافع حرم منطقه ۱۷ به مدت دو روز در تاریخ ۲۰ و ۲۱ بهمن ماه به مردم منطقه، خدمات چشم رایگان ارائه خواهد کرد.
نسخه مناسب چاپ

 

مسعود جهانگیری، جانشین مسئول بسیج جامعه پزشکی تهران بزرگ در گفت‌وگو با خبرنگار سازمان بسیج جامعه پزشکی کشور، درباره ارائه خدمات تک تخصصی در درمانگاه تک تخصصی چشم شهدای مدافع حرم منطقه ۱۷ که قرار است به زودی برپا شود، گفت: کاروان چشم پزشکی ما متشکل از متخصصان چشم پزشک، متخصصان شبکیه و قرنیه همچنین کارشناسان بینایی سنجی، پرستار، مددکار و پذیرش هستند تا در درمانگاه شهدای مدافع حرم منطقه ۱۷ خدمت رسانی کنند.

 

وی ادامه داد: قرار است که این تیم در منطقه ۱۷ تهران محدوده زمزم در مرکز آموزشی دارالقرآن نور مستقر شود و به مدت دو روز در تاریخ ۲۰ و ۲۱ بهمن ماه به مردم منطقه خدمات چشم پزشکی ارائه کند.

 

جهانگیری، با بیان اینکه تاکنون برای ارائه خدمات چشم در این دو روز نزدیک به هزار نفر از بیماران شناسایی شده‌اند، ابراز کرد: این بیماران شامل افرادی معرفی شده از سوی آموزش و پرورش و مجموعه‌های دانش آموزی همچنین بسیجیان محله، حوزه‌ها، پایگاههای مقاومت بسیج و شهرداری‌ها هستند که افراد بی‌بضاعت و بیمارانی که مشکلات چشمی دارند را ارجاع می‌دهند.

 

وی تصریح کرد: تعداد هزار نفر برای دریافت خدمات سهمیه بندی شده‌اند که کمیته امداد روزانه ۵۰ نفر، آموزش و پرورش روزانه ۱۰۰ نفر، شهرداری روزانه ۱۰۰ نفر از افراد بی‌بضاعت و بسیج نیز ۱۰۰ نفر را معرفی خواهند کرد و ۱۰۰ نفر را نیز برای مراجعه عموم مردم پیش بینی کرده‌ایم.

 

جانشین مسئول بسیج جامعه پزشکی تهران بزرگ درباره ارجاع بیماران به بیمارستان فارابی به منظور ارائه خدمات خاص‌تر بیان کرد: اعضای بیمارستان فارابی که قطب چشم پزشکی کشور هستند در این درمانگاه حضور دارند تا اگر نیاز به خدمات فوق تخصصی، عمل جراحی آب مروارید یا خدمات انحراف چشم بود از طریق مددکاری این درمانگاه به بیمارستان فارابی ارجاع داده شوند تا در روزهای آینده آنها بیماران را پذیرش کرده و خدمات مورد نظر برای آنها به شکل رایگان انجام دهند.

 

جهانگیری، با تاکید بر اینکه تمامی خدماتی که در این درمانگاه تک تخصصی انجام خواهد شد به شکل رایگان است، خاطرنشان کرد: خدمات شامل ویزیت متخصصان، بینایی سنجی، دارو درمانی، عینک برای افراد نیازمند است که پس از مشخص شدن نمره چشم روز بعد در همان مرکز بیماران، عینک خود را تحویل می‌گیرند.

 

لازم به ذکر است که خدمات در این درمانگاه از ساعت هشت و نیم صبح تا ساعت ۱۵ بعدازظهر انجام خواهد شد.

 

انتهای پیام/

 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.

top_block_quicktab